Yeditepe Üniversitesi Thrakis İşbirliğinde Vize’deydi

Yeditepe Üniversitesi Thrakis İşbirliğinde Vize’deydi

Yeditepe Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü öğrencileri çalışma ziyareti için Türkiye’nin 8. Trakya’nın ilk #sakinşehir i Vize’ye geldi.

Yeditepe Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü Öğretim Görevlisi Yrd. Doç. Dr. Barış Gencer Baykan eşliğinde ilçeye gelen ekip önce Vize Belediye Başkanı Sedat Balkı’yı ziyaret ederek Cittaslow çalışmaları ve Vize ile ilgili bilgiler aldılar.

Daha sonra DAYKO Vakfı Kırklareli İl Temsilcisi Göksal Çidem’le birlikte Vize Ziraat Odası’nı ziyaret eden ekip Ziraat Odası Başkanı Demir Erker’den Vize’deki kırsal çalışmalar ve tarımla ilgili bilgiler aldı. Ayrıca Ziraat Odası’nın Vize ve çevresindeki çevre tehditleri ile ilgili mücadeleler ile ilgili bilgiler aldılar.

Öğleden sonra Pazarlı Köyü’ne geçen ekibi Pazarlı Köyü Muhtarı Mustafa Özdil karşıladı. Muhtarla birlikte Ayazma Mevkii’nde doğal kaynak suyu içen gençler, Pazarlı’nın doğasının korunması için verilen mücadeleler ve son günlerde kil ocağı tehdidine karşı verilen mücadeleyi muhtardan dinlediler.

Günün sonuna doğru ise sakin şehir Vize’deki yerel kalkınma ve vizyon çalışmaları ile ilgili Kale Mahallesi’nde incelemelerde bulunarak Vize Kalesi ve Antik Tiyatrosu’nu gezdiler.

Çalışmalarla ilgili Thrakis Doğal Yaşam Ekibi ve DAYKO Vakfı Kırklareli İl Temsilcisi Göksal Çidem’e teşekkür eden Yrd. Doç. Barış Gencer Baykan, programın hazırlanmasında ve bu imkanların sağlanmasından çok memnun olduğunu belirtti.

İsmail Metin

İsmail Metin Hakkında

Thrakis ekibi ile doğa yürüyüşleri ve kamp organizasyonları yapan Metin, “Bireyin doğası değil doğanın bireyi olabilmek” felsefesine inanmaktadır. devamı