Trakya’da Gençlerle “Doğa Yürüyüşleri” Söyleşileri

Trakya’da Gençlerle “Doğa Yürüyüşleri” Söyleşileri

Thrakis Doğal Yaşam ekibi olarak 5 yıldır biriktirdiklerimizi gençlerle paylaşmaya başladık. Trakya’nın doğal, tarihi ve kültürel değerlerinin korunması ve geliştirilmesi hedefiyle geliştirdiğimiz içerikleri üniversitelerde düzenlediğimiz konferanslar aracılığıyla gençlerle paylaşıyoruz.

 

Bu bağlamda söyleşilerimizin ilki 6 Nisan 2016 Çarşamba günü Kırklareli Üniversitesi Vize Meslek Yüksek Okulu’nda gerçekleşti. Doğa Yürüyüşleri konulu söyleşi kapsamında Sait Çetin; Trekking/Hiking planlama, hazırlık ve etkinlik süresinde neler yapılması ve bilinmesi gerektiği konularında deneyimlerini paylaştı.

Trakya ve yakın çevrelerdeki doğa yürüyüşü rotaları, önemli tarihi ve kültürel mekanlar, bisiklet gezileri gibi konuların da konuşulduğu konferansa yaklaşık 100 öğrenci katıldı. Vize MYO Müdürü Nihat Kamil Anıl ve Hocamız Bülent Kılıç’ın şahsında etkinliğin gerçekleşmesinde emeği geçen okul yönetimi ve hocalarımıza teşekkür ederiz.

Thrakis Doğal Yaşam ekibi olarak üniversite söyleşilerimize devam edeceğiz.

doga_yuruyusleri_01

Sait Çetin

Sait Çetin Hakkında

Thrakis Doğal Yaşam ve Kampçılık kurucularından olan Sait Çetin 1986 Kuzey Trakya (günümüzde Bulgaristan’ın Şumnu ili) doğumlu bir Traktır. Eşi Nergis Bulgaristan’ın Asonovgrad Traklarındandır. Çocukluğunu sömestr dönemlerinde İstanbul’da taş binalar arasında, yazlarıysa Kuzey Trakya’da, köyünde geçirmiştir. Evden çok sokakta, doğada büyümüştür. devamı