Tora BENZEYEN

tora“HAS” bir Trak olmaya ramak kalmışken, göçmen bir ailenin torunu olarak gözlerini Diyarbakır’ın bereketli topraklarında açan Tora BENZEYEN 1993 doğumludur. 2010 yılında sivil toplumla tanışmış, gençlik temelli çalışmalarda yer almıştır.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde okuyan Tora, bölümünün de verdiği gazla birkaç kez yurtdışı tecrübesi yaşamıştır. Thrakis hareketinin kuruluş ekibi içerisinde yer alan Tora, daha çok dijital tasarım ve proje konularında Thrakis’i bir adım ileri taşımak için çalışmaktadır.

Temelde görsel çalışmalarını Sait’e beğendirmek üzerine tasarlanan Tora, gezmeyi, yeni yerler görmeyi, suya çamura, gördüğü gibi dalıp “çok derin değil ya, azıcık batıyorsun o kadar” demeyi çok sevmektedir. Adı gibi kendiside ilginçtir. Ne konuştuğunu bazen anlaşılmaz ama merak etmeyin iyi niyetlidir. Dikkat edin tersi pistir… 4 Ekim 2012 tarihinde yepyeni bir hayata başlamış olan Tora, gençlerin kendi fikirlerinin ve düşüncelerinin peşinden koşması gerektiğine, pişman olacaksa da yaşayarak olması düşüncesine sıkı sıkıya bağlıdır.