Hakkımızda

Thrakis, her yeri ayrı doğal zenginliklerle dolu ülkemizin, şehirlere tıkılmış güzel insanlarını doğa ve kültür ile yakınlaştırmayı amaçlar.

Çalışmalarını yoğunlaştırdığı Trakya’da, doğa yürüyüşü, kamp ve geziler ile birlikte eğitim ve toplantılar gerçekleştirerek doğa ve kültür konularında farkındalık geliştirmeyi ve yerel halkın çevre mücadelesini görünür kılmayı hedefler. Görsel ve yazılı çalışmalarıyla Trakya’daki yaşam tarzının, doğal ve kültürel değerlerin tanıtımına katkı sağlar.

Thrakis’in kuruluş hikâyesi şehir hayatından sıkılmış gençlerin balıkçılık, günübirlik doğa gezileri gibi kaçamakları ve geniş hayal güçleriyle başladı. Zamanla doğa sporları, Türkiye’nin doğal zenginlikleri üzerine araştırmalar yaptık ve İstanbul’a 1-2 saatlik mesafelerde doğal güzellikleri keşfettik. Artık şehirde değil dağlar, ormanlar, kanyonlar, nehirler ve göllerde, tüm ihtiyaçlarımızı sırtımızda taşıdığımız çantamızla mutluyuz. Özellikle Trakya ve Marmara Bölgesi’nde birçok rota oluşturduk, yürüyüş ve kamplar organize ettik.

Heredot’un “Tek bir komutan altında toplanmış olsaydılar dünyanın en güçlü milleti olabilirdiler.” diyerek bahsettiği Trakların yaşadığı sisli/puslu bölge anlamına gelen “Thrakis” sözcüğünü ismimiz olarak benimsedik. Trakya’ya olan aşırı ilgimizi bir göstergesi aynı zamanda bu isim. Avrupa’nın en büyük, Dünya’nın da Amazon Ormanları’ndan sonra ikinci büyüğü olan Kırlareli/İğneada Longoz “subasar” ormanlarının 8 ekosistemi içinde barındıran muhteşem doğası en çok odaklandığımız ve kendi habitatımız olarak kabul ettiğimiz bir bölge.

Bizi takip etmeye devam ediniz…

 

anil

taygun

ismail

sait

Mustafa

tora