Bi’Dünya Pedal

Bi’Dünya Pedal

Edirneli bisiklet tutkunu Melih Akdoğan, 3 yıl sürecek yaklaşık 40 bin kilometrelik Dünya turu için arkadaşı Zahide Öz ile 20 gün önce Edirne’de startını verdikleri yolculuklarında Anadolu içlerinde pedal basmaya devam ediyor.

bidunyapedalEdirneli bisiklet tutkunu Melih Akdoğan, 3 yıl sürecek yaklaşık 40 bin kilometrelik Dünya turu için arkadaşı Zahide Öz ile 20 gün önce Edirne’de startını verdikleri yolculuklarında Anadolu içlerinde pedal basmaya devam ediyor.
Trakya Üniversitesi (T.Ü.) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Bankacılık mezunu Akdoğan’ın aynı okuldan Zahide Öz ile gerçekleştirdikleri tura Çorlu’da bisiklet sporu yapan Burak Yaman eklendi. Güzergahları boyunca birlikte sofra kurup karınlarını doyuran 3’lü birbirlerine destek veriyor.
Dünya turu gerçekleştirecek Akdoğan ve Öz’le pedal çevirmeye başlayan Yaman, İran vize işlemlerini çözmesi halinde ikili ile birlikte Türkmenistan ve Kazakistan’a kadar gitmek istediğini söyledi.
Edirneli bisiklet severlerin 21 Haziran Pazar günü Saraçlar Caddesi’nden uğurladığı Melih Akdoğan ve arkadaşı Zahide Öz ile Dünya turu kapsamında 5 kıta ve 40’a yakın ülke dolaşıp bisikletle Dünya’yı gezen ilk Türk olacak.


Kaynak: Olgay Güler / Hudut Gazetesi

 

İsmail Metin

İsmail Metin Hakkında

Thrakis ekibi ile doğa yürüyüşleri ve kamp organizasyonları yapan Metin, “Bireyin doğası değil doğanın bireyi olabilmek” felsefesine inanmaktadır. devamı